پروژه چرا حقوق بشر، چرا دموکراسی؟

متاسفانه در اروپا و بخصوص در آلمان جریان های راست افراطی در حال رشد هستند و انتظار می رود در سال‌های آینده بتوانند میزان رای بیشتری را به خود اختصاص بدهند. 

خطر رشد این جریانات افراطی برای بسیاری از مردم و بخصوص فعالین سیاسی بسیار نگران کننده است. 

ما نیز در انجمن اقدام برای حقوق بشر بر آن شدیم تا با برگزاری پروژه (چرا حقوق بشر، چرا دموکراسی؟) در راستای مبارزه با جریانات راست افراطی در آلمان همراه با دیگر فعالین سیاسی و اجتماعی همراه باشیم. 

پروژه چرا حقوق بشر، چرا دموکراسی که از اکتبر سال ۲۰۲۳ در مدارس استان شلسویک هولشتاین کشور آلمان کار خود را آغاز خواهد کرد، کوششی است از طرف فعالین سیاسی و اجتماعی ایرانی برای انتقال تجربیاتشان از زندگی در یک کشور دیکتاتوری و نبود آزادی هایی که باعث شده این افراد امروزه در تبعید زندگی کنند. 

پس از آن به مرکز یادبود  Neuengamme خواهیم رفت تا با مراجعه به تاریخ آلمان مخاطبین خود را خطر رشد جریانات افراطی در اروپا و بخصوص در آلمان بیشتر آگاه کنیم. 

این پروژه توسط انجمن کریت فیوچر و مرکز گسترش دموکراسی استان شلسویک هولیشتان حمایت مالی شده است.

 

جان حسن فیروزی در خطر است.

جان حسن فیروزی در خطر است. متاسفانه باخبر شدیم، حسن فیروزی جوان معترضی که مجبور به ترک وطن و زندگی در شرایط پناهجویی در یکی

Read More »

گزارشی از وضعیت عمل هیوا

پای هیوا در اعتراضات به قتل حکومتی مهسا (ژینا) امینی در سنندج به ضرب گلوله جنگی آسیب دید و هموراه نیاز به عمل دارد.  برای

Read More »
پیمایش به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟