پروژه آرمیتا

پروژه‌ی آرمیتا، که به یاد آرمیتا گراوند نام‌گذاری شده، با همت و مدیریت دکتر محمدرضا سرگلزایی (روانپزشک) پس از آغاز اعتراضات مردمی به قتل حکومتی مهسا (ژینا) امینی در راستای امدادرسانی به فعالان حقوق بشر و آسیب‌دیدگان خشونت حکومتی کار خود را  آغاز کرد.

از آنجا که حکومت ایران در جواب به اعتراض به حق مردمی(موسوم به جنبش زن_زندگی_آزادی)، دست به سرکوب گسترده، دستگیری‌های فراوان و کشتار زد، جمعی از روان‌درمانگران ایرانی همراه شدند تا با راه‌اندازی شبکه‌ی درمانگران داوطلب از فعالان حقوق بشر حمایت کنند؛ چه کنشگرانی  که از زندان آزاد می‌شوند، چه افرادی که در جریان اعتراضات توسط نیروهای امنیتی مصدوم شده‌اند  یا در بازداشتگاه و زندان شکنجه شده‌اند و چه کسانی که عضوی از خانواده‌ی خود را از دست داده‌اند. 

 با گذشت یکسال‌ونیم از شروع این پروژه، بر آن شدیم تا برای ارتقا و گسترش امدادرسانی و ایجاد زیرساخت‌های قوی‌تر  به جذب کمک از نهادها و انجمن‌های حقوق بشری بپردازیم تا بتوانیم در موج بعدی اعتراضات مردمی خدمات بهتری را به همرزمان خود ارائه دهیم.

 

 

چه افرادی می توانند جهت دریافت خدمات ‍پروژه آرمیتا با ما تماس بگیرند؟

در حال حاضر تنها اسپانسر پروژه آرمیتا سازمان منع شکنجه می باشد و ما تنها می توانیم بصورت رسمی خدماتی را به فعالین حقوق بشری که به تازگی از بازداشت و یا زندان آزاد شده اند ارائه کنیم. 

 

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

شماره واتس اپ:

15734347295(0)49+

تلگرام:

riyahiEhsan@

ایمیل: armitaclinic2024@gmail.com

گزارشی از عملکرد ‍پرو‌‌ژه در قابل یک کتاب بصورت ‍‍(پی دی اف) و (کتاب صوتی) به قلم دکتر سرگلزایی منتشر و در دسترس عموم قرار گرفته است.

Playlist

5 Videos

 

 

سازمان منع شکنجه  هزینه درمان فعال حقوق بشری که به تازگی از زندان آزاد شده و نیاز به ریکاوری دارند را از تاریخ ۰۱،۰۶،۲۰۲۴ برعهده گرفته است.

پیمایش به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟