درباره انجمن

این انجمن با عنوان “اقدام برای حقوق بشر” کار خود را در ژانویه 2023 آغاز کرد.

از آبان ۱۳۹۶ به بعد که جنبش اعتراضی در ایران ماهیت توده ای به خود گرفت و در شهرها و شهرستان های مختلف مردم معترض از گروه ها و دسته های گوناگون در اعتراض به وضعیت سیاسی و اقتصادی کشور پا به خیابان گذاشتند. جمهوری اسلامی دست به سرکوب گسترده معترضین زد تا بدین شکل بتواند با ایجاد فضای ارعاب مانع از شکل گیری تجمعات سراسری و میلیون مخالفین نظام سیاسی خود بشود. 

همچنین حکومت برای سرکوب معترضین سرپرست خانواده از سیاست صدور احکام سنگین استفاده می کند، تا با ایجاد شرایط سخت اقتصادی برای خانواده های معترضین هم خود فرد معترض را از اعتراضش پشیمان کند و هم بتواند وی را درس عبرتی برای در و همسایه و دوست و آشنا سازد.

در همین راستا ما(بعضی از پزشکان، داروسازان و فعالان سیاسی ساکن کشور های مختلف جهان بخصوص آلمان)در ژانویه ۲۰۲۳ بر آن شدیم تا با تاسیس انجمن اقدام برای حقوق بشر به کمک همنوعان و همرزمان  خود بشتابیم. 

چرا که پس از شروع اعتراضات مسالمت آمیز مردم ایران به قتل حکومتی مهسا ( ژینا) امینی متاسفانه حکومتی که خود را  در چند قدمی پایان می بیند و با بحران مشروعیت در میان مردم دست و پنجه نرم می کند. متاسفانه موج سرکوب حداکثری خود را افزایش داده و امروزه خانواده های زیادی که سرپرستانشان در زندان های جمهوری اسلامی قرار دارند و یا برای حفظ جان خود مجبور به ترک وطن شده اند به حمایت مادی و معنوی ما نیازمند هستند.

ما تلاش کرده ایم تا در این انجمن با ایجاد پروژه های مختلف از 

۱- زندانیان سیاسی و عقیدتی

۲- خانواده زندانیان سیاسی که سرپرست خانواده آنها در زندان است.

۳- آسیب دیدگان جنبش زن،زندگی،آزادی

۴- خانواده جانباختگان راه آزادی 

۵- پناهندگان سیاسی و عقیدتی که تحت پیگرد قضای از طرف حکومت دیکتاتوری قرار گرفته اند. 

حمایت کنیم.d

Verantwortlich:Ehsan Abri (Vorsitzender)

Kontakt:

Mob: 0049-15734347295

E-Mail: info[at]action-for-humanity[punkt]org


 Registereintrag:VR 3405 FL


 Umsatzsteuer-ID:15/290/86237


 Wirtschafts-Identifikationsnummer:gemeinnütziger Verein

Gläubiger-ID:DE67zzz00002623389

پیمایش به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟